Bytové domy se sdílenou elektřinou

Dalším pozitivním krokem naší společnosti na cestě obnovitelné energetiky je výstavba solárních elektráren na bytových domech s efektivním využitím sdílené energie. Vyřídíme za Vás veškeré dotace a instalaci provedeme "na klíč". Samozřejmostí je také pozáruční servis a pravidelné revize solární elektrárny.

Využijte tedy nabídky a nechejte si od nás zdarma spočítat, na kolik vás pořízení fotovoltaické elektrárny na střechu bytového domu vyjde.

bytový dům se sdílenou elektřinou ze solární elektrárny

 

Každý se nyní může stát aktivním účastníkem energetického trhu v rámci komunitní energetiky a vlastní vyrobenou elektřinu volně posílal napříč celou Českou republikou. Elektřinu tak můžete nejen odebírat, ale také vyrábět a sdílet s ostatními odběrateli, kteří o to mají zájem. Stačí instalovat v bytovém domě vlastní výrobnu elektřiny, jako jsou právě solární panely. Na přebytečnou energii lze navíc využít bateriové úložiště. K instalaci fotovoltaické elektrárny na střechu bytového domu dále využijete štědrých dotací programu Nová zelená úsporám a ušetříte téměř polovinu nákladů.

V rámci sdílení elektřiny je stanoveno vůdčí odběrné místo, ke kterému je připojen zdroj a následně přidružená odběrná místa, která se účastní sdílení. Tento model vychází z novely Vyhlášky o pravidlech trhu s elektřinou.

Takovým projektem je například fotovoltaický systém s elektrickými spotřebiči a akumulátorovými systémy připojený k rozvodné síti na bytovém domě v Olomouci, který společnost SUNFIN dokončila v létě 2023. Při současných cenách energie tento systém 84 solárních panelů na střeše budovy, o instalovaném výkonu 37,8 kWp s akumulací pro společné prostory o kapacitě 23,3kWh, ušetří ročně odběratelům až 170 000 Kč. Samotná instalace, včetně vyřízení dotace, byla kompletně dokončená během necelých dvou měsíců. Výše dotace se vyšplhala na částku 1 150 000 Kč, a snížila tak cenu projektu na 1 500 000 Kč. Návratnost investice je stanovena na 9 let.

 

bytový dům se sdílenou elektřinou ze solární elektrárny

 

Doba životnosti projektu fotovoltaických systémů se uvažuje více než 25 let, za tuto dobu by neměl klesnout výkon fotovoltaických panelů pod 85 % své nominální hodnoty (garantováno všemi výrobci), nicméně lze fotovoltaické panely provozovat i déle, pokud dodržujete pravidelné servisní prohlídky. Rovněž servis a monitoring solárních elektráren patří mezi základní služby společnosti SUNFIN v oblasti instalací FV projektů.

SUNFIN vychází vstříc všem zákazníkům se zájmem o tento typ obnovitelných zdrojů také tím, že od svého vzniku v roce 2006 důsledně dodržuje pravidla o výstavbě FVE sestavené Solární asociací. Po zájemcích o solární elektrárnu například požaduje výši zálohy při podpisu smlouvy pouze 30 %.

Komunitní energetika je klíčovým nástrojem k akci v oblasti řešení klimatické krize, podpory místní výroby elektrické energie a posílení postavení společenství. I vy můžete být společně s námi součástí této pokojné energetické revoluce.

 

Fotovoltaická elektrárna SUNFIN 3

SUNFIN - sdílení elektřiny 2023 - ke stažení

Mohlo by Vás zajímat

nzu-n2.jpg

Získejte až 220 000 Kč z dotací NZÚ

in-bank-n.jpg

Solární elektrárna na splátky

fve-rodinne-domy-nahled.jpg

FVE pro rodinné domy