Školení: připojovací podmínky a regulace výroben

Na začátku ledna letošního roku se uskutečnilo školení na téma "připojovací podmínky a regulace výroben v oblastech ČEZ Distribuce". Školení proběhlo v hotelu Clemar ve Znojmě pod záštitou Solární asociace a.s. a jejich partnerů. Týkalo se především připojovacích podmínek a zprovoznění FVE na hladině VN a regulace sítě na hladině VN a vyšší pro připojení FVE.

Školení uspořádali dne 5. 1 – 6. 1. 2023 partneři Solární asociace - jmenovitě společnost SUNFIN PRAHA s.r.o. a DECCI a.s spolu s dodavatelskou společností KOČÍ - VALÁŠEK s.r.o. dodávající technologie pro distribuční soustavu. Prezentujícími obou témat byli zástupci společnosti ČEZ Distribuce (jeden z distributorů v ČR) pánové Jakub Vaněk a Roman Vaněk.

Prvního tématu se ujal pan Jakub Vaněk, který přítomné seznámil s připojovacími podmínkami a zprovoznění FVE na hladině VN. V první části se účastníci školení dozvěděli informace o všech náležitostech nutných pro úspěšnou žádost o připojení a další souvislosti s tím spojené. Lektoři se logicky zaměřili také na nejčastější chyby, které žadatele dělají při podáni žádosti. V druhé části prvního tématu bylo podrobně rozebráno samotné zprovoznění FVE na hladině VN.

Druhá část programu se týkala regulace výrobních modulů. Slovo převzal pan Roman Vaněk, který přítomným objasnil všechny detaily v oblasti regulace. Primárně se jednalo o regulaci FVE na hladině VN. Nejdříve si mohli účastnici vyslechnout, proč se musí na hladině VN u FVE regulovat a jaký vliv to má na distribuční soustavu. V závěrečné části programu byli účastníci seznámeni s druhy regulací na této hladině, jak je efektivně využívat atd.

Spokojení posluchači z řad projektantů, jednatelů a dalších zaměstnanců zabývajících se převážně projekty výstavby fotovoltaických elektráren se následně přesunuli do příjemných prostor vinného sklepa Růžička, kde společně zakončili příjemný den, který jistě všem přinesl velké množství nových užitečných informací pro další úspěšné a kvalitní projekce v oblasti FVE.

 

skoleni-znojmo