Posíláme dárek Putinovi

Posílejte dárky Putinovi stejně jako my! Pojďme koupit ukrajinské armádě české bojové drony. Objevili jsme firmu, která přímo v České republice vyrábí špičkové na dálku řízené výzvědné i útočné letouny, které stojí zlomek toho, co zahraniční alternativy.

Dron má netypicky křídla se zápornou šípovitostí s rozpětím 3,3 metru, dolet až 200 kilometrů, výdrž 4 hodiny a možnost nést náklad o hmotnosti 8 kg. Může nést pozorovací zařízení stejně jako bojové prostředky. Uváděná cena je 30 milionů korun za celou sadu, která zahrnuje tři drony, startovací katapult a řídicí stanici. Samotný jeden dron vyjde na 700 tisíc. Turecký Bayraktar TB2 má cenu okolo 100 milionů, ale také třikrát větší rozpětí křídel, výrazně delší výdrž ve vzduchu (24 hodin) či nosnost.

 

Dárek pro Putina 

 

Webová stránka Dárek pro Putina, kterou provozuje Velvyslanectví Ukrajiny v ČR společně s podnikatelem Daliborem Dědkem, vybírá peníze na tento bezpilotní letoun české výroby s pracovním názvem Bivoj. I když se jeho výroba nachází zatím v testovací fázi, mohl by být již brzy nasazen v bojích na Ukrajině.

„Bivoj je bojový i průzkumný dron kompletně vyrobený v Česku. Několik takových kusů už díky soukromému daru míří na frontu. Chtěli bychom tam poslat další,“ stojí v prohlášení kampaně Dárek pro Putina, která začala před měsícem vybírat peníze pro ukrajinskou armádu. 

Pošlete dárek jako my

Na vývoj bojového dronu pro Ukrajinu jsme se rozhodli přispět částkou 50 000 Kč. Jedná se o přímou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze.
Pokud můžete, přispějte také.

Každá částka se může zanést do účetnictví jako odpočitatelná položka.

Člověk v tísni
číslo účtu: 0093209320/0300

Okamžitá pomoc pro obranu Ukrajiny
číslo účtu:
304452700/0300

Charita pro Ukrajinu
organizuje Charita Česká republika

 

KAM POSLAT FINANČNÍ POMOC

Univerzální pomocí jsou peníze. Níže najdete soupis důvěryhodných sbírek, které lze podpořit.

Na Darujme.cz najdete samostatnou záložku s přehledem projektů, kam lze přispět.

 

JAK DÁLE POMÁHAT

Důležitá je v tuto chvíli koordinovaná pomoc tak, aby se dostala do míst, kde je nejvíce potřeba.