Paměť národa pro Ukrajinu

Pomáhejte jako my v boji za svobodu! Naše vlastní zkušenost s válkou a totalitami 20. století nás zavazují k pomoci bojující Ukrajině.

Díky finanční i materiální podpoře dárců se již obráncům Ukrajiny doručilo tisíce neprůstřelných vest a helem, tuny zdravotnického materiálu a pozorovací optiky, v neposlední řadě i plně vybavené sanitní a hasičské vozy. Díky tomu se prokazatelně podařilo zachránit desítky lidských životů. Všechny zaslané prostředky jsou nesmrtícího charakteru.

 

V pomoci budeme stále společně pokračovat! V loňském roce byla schopná POST BELLUM dopravit na Ukrajinu 51 vysokovýkonných generátorů, které významně pomáhají obyvatelům v současných tuhých zimách a při výpadcích elektřiny po ruském ostřelování. S každým z těchto generátorů je spojen unikátní příběh.  

 

Paměť národa pro Ukrajinu

 

Ve městě Cherson jsou generátory využívány pro zajištění provozu a poskytování lékařské péče v nemocnici, kterou ruští okupanti před svým odchodem téměř zcela vyplenili. V Mukačevu zajišťují generátory chod uprchlického centra pro lidi, kteří před ruskou agresí utekli z východu země. Ve městě Chmelnickij generátor pomáhá udržet chod hasičské stanice i v případě výpadků elektřiny. V Mykolajivské oblasti, jedné z nejostřelovanějších oblastí na Ukrajině, je pak těchto generátorů osm. Slouží k chodu mateřských i základních škol. A na univerzitě v Dnipru se díky sbírce podařilo zajistit chod akvária, kde probíhá jedinečný výzkum sladkovodních i mořských živočichů.

 

Všechny tyto příběhy mají jedno společné - dary skutečně pomáhají těm, kteří to tolik potřebují. Děkujeme! Naše pomoc Ukrajině bude pokračovat. V současné době se chystáme osm vozů pro odvoz raněných z frontové linie. Vybavení jedné takové ambulance vyjde přibližně na 500 000 Kč.   

 

Pomozte obráncům jako my

Nezisková organizace Post Bellum založila v roce 2O19 pobočku ve Lvově s cílem natáčet vzpomínky pamětníků pro archiv Paměť národa. Kolegové na Ukrajině z doby stalinistických represí, disidentů a politických vězňů, požádali o pomoc, která nešla odmítnout.

Paměť národa pro Ukrajinu
číslo účtu: 123-6318620207/0100

 

KAM POSLAT FINANČNÍ POMOC

Univerzální pomocí jsou peníze. Níže najdete soupis důvěryhodných sbírek, které lze podpořit.

Na Darujme.cz najdete samostatnou záložku s přehledem projektů, kam lze přispět.

 

JAK DÁLE POMÁHAT

Důležitá je v tuto chvíli koordinovaná pomoc tak, aby se dostala do míst, kde je nejvíce potřeba.