Jak šetří naši zákazníci

Před měsícem jsme na FB psali o zvyšujících se cenách elektrické energie. Bohužel tento trend drasticky pokračuje a v posledních týdnech se doslova zbláznil. Pro konečného uživatele stávající cena znamená – že bez distribučních poplatků již cena silové elektřiny dosáhla hodnoty 3,5 CZK/kWh vč. DPH – jinými slovy z obvyklých 3-4 CZK se dostáváme na rozhraní 5-7 CZK za kWh podle distribučního tarifu.

SUNFIN Vám proto nabízí jednoduché řešení.

 

 

 

Na obrázku výše vidíte jednu z letošních instalací FVE. Přiložené grafy z monitoringu pak zobrazují, jak se dařilo v letních měsících spotřebu ze sítě snížit na minimum.

Jedná se o instalaci o velikosti 4,8 kWp s hybrdiním měničem, bateriovým úložištěm 6,2 kWp a watt routerem pro využití přebytků pro ohřev teplé vody.

  • Za 3 měsíce od spuštění, si náš zákazník dokázal pokrýt téměř 85% !!! veškeré své spotřeby.

Jen za první 2 měsíce ušetřil téměř 5 000 CZK ve starých cenách.

V příštím roce to bude téměř dvojnásobek.

Na prvním grafu z moderního monitoringu elektrárny vidíte podíl solární energie na celkové spotřebě dané domácnosti.

 

 

V dalším grafu za měsíc srpen vidíte, jak daná elektrárna pokrývala spotřebu v jednotlivých dnech – zelený je podíl výroby z FVE, červený podíl je ze sítě.

 

 

No a co náš zákazník dělá s přebytky, které plynou do sítě? Jednoduše je prodá, nebo je může s prodejcem vyměnit za spotřebovanou elektřinu díky novým tarifům (např. tarif ČEZ soláry). Ano tohoto klienta strmě rostoucí ceny elektřiny skutečně nevzrušují….

Spočítáme vám ZDARMA, kolik přesně ušetříte pomocí fotovoltaiky.

Spočítat

Prohlédněte si nabídku našich fotovoltaických elektráren pro rodinné domy

Chci to vidět