Jak můžeme pomoct Ukrajině

Nikdo nechceme válku, ale válka je tu. Aspoň jedna pozitivní zpráva je, že pomoc a solidarita nezná hranic. Pro přehlednost sepisujeme možnosti, jak a kde lze pomáhat. V osobní i byznysové rovině. 

Vážíme si nasazení všech dobrovolníků a dobrovolnic a děkujeme za skvělou práci, kterou odvádí! Ať už jde o jednotlivce, skauty, hasiče, Charitu, Česko.Digital a další.

 

 

 

Také čeští, ruští, běloruští a ukrajinští hudebníci se spojili na podporu Ukrajiny. “Nevzdám se”, vyjadřují unikátní skladbou na dvě desítky českých, ukrajinských, ruských a běloruských hudebníků svůj nesouhlas s válkou na Ukrajině a vysílají do světa jasné poselství – jsme v tom všichni spolu.

Novou podobu notoricky známých písní Obijmi (Обійми) a Bez Boju (Без бою) kultovní ukrajinské rockové kapely Okean Elzy zaranžoval v Čechách usazený producent a hudebník Igor Ochepovsky. Ten pozval do studia bubeníka a zpěváka Davida Kollera, herce a zpěváka Igora Orozoviče, zpěvačky Moniku Načevu a Lenku Dusilovou, kytaristy Michala Pavlíčka a Nikitu Kreina, akordeonisty Aliaksandra Yasinskiho a Romana Zabelova, kytaristu a hráče na balalajku Kirilla Yakovleva, kontrabasistu Tarase Volose, houslistky Vartui Saribekian a Natalii Lisniak, cellistu Šimona Marka, violistu Jana Foresta, hráčku na domru Katerynu Vatchenko a pianistku Olesyi Ochepovskayu.

 

 

Dárek pro Putina 

 

Webová stránka Dárek pro Putina, kterou provozuje Velvyslanectví Ukrajiny v ČR společně s podnikatelem Daliborem Dědkem, vybírá peníze na tento bezpilotní letoun české výroby s pracovním názvem Bivoj. I když se jeho výroba nachází zatím v testovací fázi, mohl by být již brzy nasazen v bojích na Ukrajině.

„Bivoj je bojový i průzkumný dron kompletně vyrobený v Česku. Několik takových kusů už díky soukromému daru míří na frontu. Chtěli bychom tam poslat další,“ stojí v prohlášení kampaně Dárek pro Putina, která začala před měsícem vybírat peníze pro ukrajinskou armádu. 

 

Jsme s Ukrajinou

Vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině jsme již přispěli celkovou částkou 150 000 Kč na přímou pomoc při pořízení vojenského materiálu pro ukrajinskou armádu a domobranu Embassy of Ukraine in Prague / Velvyslanectví Ukrajiny v Praze.
Pokud můžete, přispějte také.

Člověk v tísni
číslo účtu: 0093209320/0300

Okamžitá pomoc pro obranu Ukrajiny
číslo účtu:
304452700/0300

Charita pro Ukrajinu
organizuje Charita Česká republika

 

KAM POSLAT FINANČNÍ POMOC

Univerzální pomocí jsou peníze. Níže najdete soupis důvěryhodných sbírek, které lze podpořit.

Na Darujme.cz najdete samostatnou záložku s přehledem projektů, kam lze přispět.

 

JAK DÁLE POMÁHAT

Důležitá je v tuto chvíli koordinovaná pomoc tak, aby se dostala do míst, kde je nejvíce potřeba.